Podpora protestu 18.10.2017

Vážení pacienti,

na podporu oprávněných požadavků Koalice soukromých lékařů, jejímiž členy jsou Sdružení praktických lékařů, Sdružení praktických lékařů pro děti a dorost, Česká stomatologická komora a Sdružení ambulantních specialistů, symbolicky uzavřeme naši ordinaci ve středu 18.10.2017 již v 15:00, tedy o 3 hodiny dříve.

Tuto symbolickou formu podpory volíme proto, abychom z Vás nedělali rukojmí k prosazování oprávněných požadavků vůči Ministerstvu zdravotnictví. Dopolední ordinační doba a objedané preventivní prohlídky budou beze změny.

Náš protest nemíří proti vlastní elektronizaci zdravotnictví (EET, eRecept atd.), i když v případě eReceptu by podle nás mělo být jeho zavedení minimálně dobrovolné, vzhledem k nepřipravenosti celého projektu a s ohledem na některé starší kolegy, kteří z tohoto důvodu zvažují ukončení práce a odchod do důchodu, přičemž je nemá kdo nahradit.

Zásadně  také nesouhlasíme se zrušením fungujícího samostatného vzdělávání lékařů v oboru Praktické lékařství pro děti a dorost a s dlouhodobým a opakovaným finančním protěžováním péče v nemocnicích před péčí ambulantní.

Ministerstvo zcela přehlíží stárnutí praktických lékařů, neumí finančně podpořit udržení ordinací v pohraničních regionech a řadou nesmyslných vyhlášek navíc bere praktickým lékařům jejich kompetence.

V Liberci 15.10.2017                           MUDr.Zdeněk Skalický

Top