Důležité pokyny k infekci koronavirem (COVID-19):

INFORMAČNÍ STRÁNKY MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ NALEZNETE zde.

 

UPOZORNĚNÍ:

Vážení pacienti,

rádi bychom Vás informovali o nouzovém režimu ordinace.

Z důvodu zachování chodu ordinace a omezení rizik nákazy novým koronavirem budeme ordinovat od 18.3.2020 do odvolání každý den v následujícím schématu:

 

07:00-08:00   Odběry

08:00-09:00   Informace, telefonické konzultace, administrativa, OČR

09:00-10:30   Zvané preventivní prohlídky + očkování

11:00-13:00   Objednaní nemocní

Dále budeme k dispozici na telefonu, e-mailu či messengeru.

 

Všechny návštěvy ordinace budou možné jen po telefonickém objednání na uvedené časy.

Prosíme, nechoďte k nám v tomto pro všechny náročném období s administrativními zálěžitostmi a s banalitami. Ty můžete konzultovat vzdáleně telefonicky nebo přes e-mail.

 

Preventivní prohlídky budou probíhat v dopoledních hodinách a v oddělených prostorách ordinace. Pokud jste v době preventivní prohlídky nemocní, odhlaste se telefonicky u sestřičky a do ordinace nechoďte. Je také možné, že dle vývoje situace nebudou prevence prováděny vůbec, nebo jen u nejmenších pacientů.

 

Nemocní budou ošetřeni po objednání na konci ordinační doby na izolaci.

 

Do ordinace si s sebou vezměte ústenku ev. jednorázovou podložku pro své malé dítě.

Choďte pouze jednotlivě, tedy doprovod a pacient, udržujte odstup alespoň jednoho metru od ostatních, malé děti držte na rukou a omezte volný pohyb dětí v prostoru čekárny.

 

Pokud jste v karanténě, nebo jste byli v kontaktu s člověkem nakaženým koronavirem, svůj zdravotní stav vždy nejprve konzultujte telefonicky s námi nebo s Libereckou Krajskou hygienickou stanicí či Státním zdravotním ústavem.

V případě uzavření školy / školky vystavuje žádost o ošetřovné výhradně škola / školka, ne lékař. Blíže viz odkaz.

 

Očkování je dle vyjádření České vakcinologické společnosti zatím možné provádět. Situaci řešíme individuálně u každého pacienta. Pokud Vás čeká pouze přeočkování, je vhodné toto odložit do příhodnější doby. Pokud jste nemocní, odhlašte se z očkování telefonicky u sestřičky.

 

Pokud se vracíte ze zahraničí, oznamte tuto skutečnost nám či Krajské hygienické stanici a to výhradně telefonicky, nebo jiným vzdáleným způsobem. Je Vám nařízena povinná karanténa po dobu 14 dnů. Po dobu karantény dodržujte pokyny uvedené zde. V případě rozvinutí příznaků respiračního onemocnění volejte nám, nebo při akutním stavu přímo linku 112, která Vás přesměruje na patřičná místa.

 

Pro aktuální informace a omezení sledujte naše webové či facebookové stránky,případně se obraťte na k tomu zřízené informační linky:

 

☎️ Nová informační linka v souvislosti s koronavirem: 1212

☎️ Linka Krizového štábu Libereckého kraje- denně mezi 8:00-20:00: tel.: 485 226 999

☎️ Infolinka Krajské hygienické stanice Libereckého kraje: 485 253 111

☎️ Infolinky Státního zdravotního ústavu:728 810 106, 725 191 367.

 

Děkujeme za pochopení a ohleduplnost a přejeme všem pevné nervy a hodně zdraví.

 

OBECNÉ INFORMACE O KORONAVIRU:

Přenos onemocnění: z člověka na člověka po úzkém kontaktu, který trvá delší dobu. Jedná se o tzv. kapénkovou infekci, která je přenášena vzduchem. Zasahuje nejčastěji sliznice horních a dolních dýchacích cest 
Inkubační doba: týden až čtrnáct dní 
Příznaky onemocnění: kašel, dušnost, horečka nad 38°C
Prevence: Zachovat klid (stres snižuje imunitu), dbát na zdravou životosprávu (dostatek odpočinku, tekutin, vitamínů…), dodržovat pravidla respirační hygien(nemoc nepřecházet ale doma ,,vyležet", kýchat do kapesníku nebo do předloktí...), často a pečlivě si mýt ruce teplou vodou a mýdlem, ev. použít dezinfekci.

 

 

Zpět na hlavní stránku

Top